Skip to main content

Ještě lepší Čáp, čili nové funkcionality systému NetStork

By 21/01/201511 května, 2015Nové funkce

Ještě lepší Čáp, čili nové funkcionality systému NetStorku

Globema neustále vyvíjí svá inovativní IT řešení pro evidenci telekomunikačních sítí. V pozadí nezůstává ani aplikace NetStork, určená především pro malé a střední telekomunikační operátory.

Nové funkcionality

NetStork slouží jako nástroj pro evidenci telekomunikačních sítí, prvků infrastruktury nebo terénních dat. Nová verze programu vám především poskytne podporu obsluhy optických reflektometrů (OTDR) – nástroj učeného pro čtení a analýzu souborů SOR (formát Telcordia OTDR). Kromě toho OTDR modul umožňuje snadno lokalizovat charakteristické body na mapě.

Mezi další nové funkce patří: zobrazení „obsazenosti“ kabelů na mapě, evidence i obsluha havárií/událostí na síti a pomoc při optimalizaci tras.

*Vysvětlivky k obrázku obsazenosti kabelů: zelená – 0-25%, žlutá – 25-50%, červená – 50-75%, černá 75-100%

Aktualizovaný NetStork také umožňuje sdílet kompletní informace o síti prostřednictvím internetového prohlížeče a libovolného mobilního zařízení (i tablety a chytré telefony).

Nové funkce NetStork ve zkratce:

  1. Obsluha optických reflektometrů (OTDR) – čtení a analýza souboru SOR (formát Telcordia OTDR) a integrace s modulem trasování OTDR
  2. Analýza míry využití – vizualizace „obsazenosti“ kabelů na mapě. Evidence a správa havárií/událostí
  3. Auto-routing – návrh optimální trasy služby, podpora hledání volných vláken na trase z bodu A do bodu B
  4. Schopnost poskytovat úplné informace o síti prostřednictvím internetového prohlížeče a libovolného mobilního zařízení (i tablety a chytré telefony)