Skip to main content

Modelujte Vaši síť jednoduše s NetStorkem 11

By 02/03/202125 března, 2021Nové funkce
netstork 11

Právě vyšla nová verze NetStorku! Jedenácté vydání přináší mnoho vylepšení, například přesnější modelování optických spojek. Všechny změny popisujeme podrobně níže!

Optické konektory

Jedenáctá verze přináší mnoho inovací pro modelování optických spojek. Nyní je možné evidovat prvky, jako jsou optické kazety, patch panely a pigtaily. Další novinkou je modelování připojení typu vlákno–port, obdobně jako připojení vlákno–vlákno, které existovalo již v předchozích verzích.

Kazety

Optické kazety jsou prvky, které nám umožňují uspořádat svary v optických spojkách a boxech. V nejnovější verzi je možné do těchto dvou druhů objektů přidat kazety. Díky tomu mohou být informace o tom, které kazety obsahují konkrétní připojení, uloženy v systému a vizualizovány ve schématech. Existují dva způsoby, jak vytvořit takovou vizualizaci:

Standardní, s rozvržením ODF stojanu, které je aktuálně k dispozici také pro optické spojky.
S plovoucími spojkami, které jsou umístěny na diagramu podobně jako splittery.

Patch panely a pigtaily

V 11. verzi zavádíme objekt patch panelu se seznamem portů, které k sobě mohou mít připojené pigtaily. Stejně jako ve skutečnosti můžete do spojky nebo boxu přidat mnoho patch panelů. Na základě údajů ze specifikace můžete také patch panely a kazety generovat automaticky.

Pro zvětšení klikněte

Ve schématech mohou být patch panely (stejně jako kazety vláken) plovoucí. Díky zavedení patch panelů už není potřeba modelovat optické spojky s patch panely pomocí ODF polic, které se následně převáděly na spojky. V současné době lze k jakékoliv optické spojce přidat libovolný počet patch panelů, stejně jako ve skutečnosti.

Abychom usnadnili přechod na novou verzi, přidali jsme speciální funkci pro převod takových „ODF polic“ na optické spojky s patch panelem. Díky tomu lze změnit objekty a přepnout všechna připojení provedením jedné operace.

Někdy je nutné evidovat pigtaily, které jsou svařeny v optické spojce, a ještě nebyly připojeny k patch panelu. Nyní je to v NetStorku možné. Obrázek vedle ukazuje pigtaily vizualizované symbolem zástrčky připojeným ke každému vláknu, ke kterému je pigtail svařený.

Pro zvětšení klikněte

Modelování připojení typu vlákno–port

V NetStorku 11 jsme představili možnost modelování připojení vláken na porty, což je užitečné pro vyhodnocení typu a parametrů těchto připojení, jako je útlum nebo typ použitého pigtailu. Připojení vlákno–port je modelováno pomocí objektu „spojení vláken“ a vizualizováno ve schématu jako symbol svaru.

Pro zvětšení klikněte

Vizualizace síťových objektů ve schématu struktury budovy

Do schématu struktury budovy jsme přidali následující vizualizaci síťových prvků: ODF stojany, ODF police, zařízení, optické spojky a boxy. Mezi těmito objekty jsou rovněž nakreslena kabelová spojení. Výsledkem je úplná síť spojení mezi všemi objekty ve schématu budovy.

Obrys popisu v mapě

Nyní můžete k jednotlivým popiskům zobrazených na mapě přidat obrysy (tzv. masky či halo efekt). Tím se zvyšuje jejich čitelnost. Šířku masek, stejně jako jejich barvu a úroveň průhlednosti lze upravit pomocí konfigurací stylů textu.

Prodlužování kabelů a potrubí v infrastruktuře

V NetStorku 11 jsme přidali funkci pro rychlé prodloužení vybraného kabelu nebo potrubí v celé větvi sítě. To urychluje proces evidence a přidávání kabelů nebo potrubí do podzemních tras nebo potrubí, pokud je kabel veden primárním potrubím stejného čísla. Rozšíření lze provádět oběma směry k první větvi sítě.

Klávesové zkratky

Pro všechny kontextové operace je nyní možnost nakonfigurovat klávesové zkratky. Díky tomu lze pomocí klávesnice provádět časté operace, jako například přidávání objektů nebo připojování a odpojování vláken. Klávesové zkratky se aktivují, jakmile jsou v kontextové nabídce k dispozici příslušné operace.

Další vylepšení NetStorku 11:

  • Možnost přidání budov do projektu.
  • Registrace událostí pro nadzemní trasy.
  • Možnost přidání kabelové rezervy do uzlu infrastruktury.
  • Úprava stylů a popisu výkresů při exportu do DWG/DXF.
  • Možnost definování průměrů koaxiálních kabelů ve specifikaci a jejich zohlednění ve schématech a reportech.
  • Evidence věcných břemen.
  • Implementace RÚIAN.

Podívejte se na NetStork v akci!

Přihlaste se o představení NetStorku. V demu Vám ukážeme, jak může tento software zlepšit správu Vaší sítě.

Již jste uživatelem NetStorku?

Nezapomeňte svou aplikaci aktualizovat. Máte-li jakékoli dotazy, neváhejte nám poslat zprávu, rádi Vám pomůžeme.