Skip to main content

NetStork Web – neomezené prohlížení vaší sítě

By 30/09/202112 října, 2021Uncategorized
NetStork WEB

Systém síťové evidence shromažďuje strukturovaná data o celé síti. K těmto datům má bohužel přístup obvykle jen velmi úzká skupina zaměstnanců. Co když potřebujete tuto skupinu výrazně rozšířit? Řešením je NetStork Web, díky kterému může být počet jednotlivců s přístupem k síťovým datům neomezený.

 • Přístup k datům o síti nemusí být omezen na jednoho nebo dva uživatele. Naopak, počet uživatelů NetStork Webu, kteří si tak mohou ve stejný čas prohlížet data, je neomezený.
 • Data o síti uložená v NetStorku může prohlížet kdokoliv, kdo je potřebuje ke zlepšení své každodenní práce: technici, zákaznický servis nebo prodejní personál.
 • Prostřednictvím webového prohlížeče může každý přihlášený uživatel zobrazit síť na telefonu, tabletu nebo počítači. Můžou si tak například vyhledat uzel a zobrazit schéma optické spojky.

Informace shromážděné v systému evidence sítě jsou pro činnost společnosti příliš cenné, aby zůstaly nevyužité. Společnosti mají však obvykle jednu nebo několik licencí pro těžkého klienta. V praxi to znamená, že k uloženým datům má přístup jen několik lidí. Ovšem informace, které poskytuje, by mohl využívat téměř každý zaměstnanec.

Přístup k aktuálnímu schématu optické spojky nebo sítě jako takové by práci technika (třeba i v terénu) určitě výrazně usnadnil. Informace o umístění sítě a vzdálenosti nejbližšího uzlu od potenciálního zákazníka by zase zlepšila práci zaměstnanců z obchodního oddělení. Díky přístupu k mapě sítě by konzultant dokázal zákazníkovi ihned říct, zda je možné jej k síti připojit.

S webovou aplikací NetStorku má každý přístup k informacím shromážděným v systému evidence sítě. Jedinou podmínkou je, aby měli zařízení s přístupem na internet: smartphone, tablet nebo počítač.

Jaké jsou výhody NetStork Webu?

 • Přístup k informacím o jednotlivých prvcích sítě pro mnoho uživatelů současně (pouze prohlížení – tj. režim čtení)
 • Přístup prostřednictvím libovolného zařízení s internetem: chytrého telefonu, tabletu nebo počítače
 • Pohled na síť na mapě
 • Pohled na schémata sítě ve vícepodlažních budovách
 • Pohled na schémata křížení ve spojkách a ODF zařízeních
 • Možnost přiblížení pohledu na jednotlivé prvky sítě
 • Možnost fulltextového hledání adresy nebo objektu sítě
 • Možnost měření vzdáleností na mapě

Proč používat NetStork Web?

Máme 1 licenci na těžkého klienta, kam zadáváme data. Avšak s licencí pro Web mají všichni technici přístup k datům v síti. Bylo by obtížné tisknout schémata propojů ve spojkách nebo průběh sítě v terénu pro každou osobu. S NetStork Webem lze potřebná schémata nebo data kdykoli zobrazit prostřednictvím prohlížeče na tabletu.

Nemůžeme si dovolit, aby měl každý technik, natož obchoďák, svou vlastní licenci na NetStork těžkého klienta. Jedna licence na lehkého klienta – NetStork Web – poskytuje každému, kdo to potřebuje, přístup ke všem datům. Takových uživatelů máme 11 a na svých smartphonech mohou vidět všechno: trubky, mikrotrubičky, šachty, budovy, schémata atd.

Dříve technici dostávali výtisky schémat optických spojek. Problém byl v tom, že u velké spojky nebyla všechna vlákna jasně viditelná. S NetStork Webem si mohou toto schéma zobrazit na svém smartphonu a přiblížit si ho podle svých potřeb – bez ohledu na velikost zoomu je obraz je po celou dobu ostrý.

Máme dva pracovníky v obchodním oddělení. Když jednají s potenciálně novým zákazníkem, nedokážou odhadnout, jestli se nachází v rámci pokrytí naší sítě. Dříve se tak prodejce musel jít zeptat operátora, který pracuje s NetStorkem. Ten musel přerušit svou práci, najít danou lokalitu, případně pro něj vytisknout danou část sítě. Nyní mají obchoďáci přímý přístup k zobrazení sítě prostřednictvím svých prohlížečů. Průběh sítě si mohou zobrazit dokonce i při obchodním jednání přímo u zákazníka, kde mu mohou například ukázat, v jakém místě bude k síti připojen.

Nejčastější dotazy týkající se používání NetStork Webu

Nechci zpřístupňovat náš systém evidence sítě přes internet. Nechci, aby naši síť a všechna naše data viděl kdokoliv na internetu.

NetStork Web je k dispozici pouze uživatelům přihlášeným do vaší domény. K tomu můžete také přidat další přihlášení v samotném NetStorku.

Co když technik nebude mít přístup k internetu? To pak neuvidí síť ani žádné její prvky?

NetStork Web ukládá dřívější zobrazení sítě do mezipaměti. To tak umožňuje vidět potřebná síťová schémata, i když připojení k internetu zrovna není k dispozici.

Zajímá vás, zda je NetStork Web něco, co stojí za implementaci ve vaší společnosti? Obraťte se na nás – zodpovíme všechny vaše otázky a společně pro vás najdeme nejlepší řešení.

NetStork Web si samozřejmě také můžete na 30 dní vyzkoušet. Stačí zažádat o demo.